KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11687180
*
nr 1168 7180
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Akvarell, "Solglitter V Lagnö, Stockholms Skärgård, 1977. 45x31 cm
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2018
kl 19:55:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 19:21:02
1
1.500 kr
12/3 19:39:32
2
1.700 kr
12/3 19:48:35
1
Vinnande bud
12/3 19:50:09
3
2.200 kr
12/3 19:50:09
1
(budbetjänt)
12/3 19:52:23
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran hahne stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06
*
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Göran Hahne
nr 1168 7180
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Akvarell, "Solglitter V Lagnö, Stockholms Skärgård, 1977. 45x31 cm
Göran Hahne, svensk målare, grafiker och illustratör född 1943.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 19:21:02 | 1 | 1.500 kr |
12/3 19:39:32 | 2 | 1.700 kr |
12/3 19:48:35 | 1 | Vinnande bud |
12/3 19:50:09 | 3 | 2.200 kr |
12/3 19:50:09 | 1 | (budbetjänt) |
12/3 19:52:23 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, svensk mÃ¥lare, grafiker och illustratör född 1943.Läs mer om Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran hahne stockholms skärgård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
13 maj kl 19:06